Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

„Застосування спрощеної системи оподаткування для фізичних осіб - підприємців в умовах дії змін до Податкового кодексу України.”

16.07.2012

„Застосування спрощеної системи оподаткування для фізичних

осіб - підприємців в умовах дії змін до Податкового кодексу України.”

Відповіді на запитання заступника голови ДПС у Херсонській області Віталія Івановича Гуленка

надані під час Інтернет - конференції 13 липня 2012 року.

 

Чи має право платник єдиного податку змінити ставку податку з меншої на більшу та навпаки, які умови мають виконуватись?

З 1 липня 2012 року внесені зміни Податкового кодексу України. На сьогоднішній день за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється свідоцтво платника податку на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом.

Наприклад, якщо платник єдиного податку ІІ групи відповідає вимогам встановленим статтею 291 Кодексу для 1 групи платників єдиного податку то він має право подати заяву до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу, перейти до 1 групи.

 

Чи має право платник єдиного податку ІІ групи перейти на третю у зв’язку з перевищенням чисельності працюючих.

 

Податковим кодексом України встановлено, що платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення.

Якщо платник самостійно не переходить на сплату інших податків і зборів, то у податкової служби є право анулювати свідоцтва платника єдиного податку відповідно  до статті 299 Кодексу. Так, підставами для прийняття органом державної податкової служби рішення про відмову у видачі суб'єкту господарювання свідоцтва платника єдиного податку є, зокрема, невідповідність суб'єкта господарювання вимогам статті 291 Кодексу.

Які зміни внесені до Податкового кодексу України з 1 липня 2012 року стосовно спрощеної системи оподаткування?

Доброго дня! Дійсно з 1 липня 2012 року в спрощеній системі оподаткування є позитивні нововведення для платників податків, найголовніші з них це:

-         не застосування штрафних санкцій до платників єдиного податку. Так, п.7 підрозділу 10 Перехідних положень кодексу передбачено, що штрафні санкції до платників єдиного податку за порушення у 2012 році порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку платниками не застосовуються.

-         Можливість зміни групи за самостійним рішенням платників єдиного податку. Статтею 298 Кодексу передбачено, що за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених цим Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється свідоцтво платника податку на додану вартість у порядку, встановленому цим Кодексом.

-         Можливість здійснення торгівлі ювелірними виробами платниками єдиного податку 3 групи. Так, до пп.4 п.291.5 ст.291 Кодексу внесені зміни, зокрема, в останній редакції пункт має наступний зміст: Не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

Чи виникає обовязок реєструватися платником ПДВ платнику єдиного податку, якщо обсяг оподаткованих операцій за 12 міс. понад 3000 тис.грн.?

Згідно з нормами ст.298 Податкового кодексу України платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи (гранична сума доходу 3 млн.грн.) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення. Тобто у разі перевищення платником єдиного податку 3 групи граничної суми доходу (3 млн.грн.) таке перевищення відображається у податковій декларації за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення. 

Згідно з розділом V ПКУ реєстрація платником податку на додану вартість може бути обов’язковою та добровільною.

У разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Якщо особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно статті 181 Кодексу не є платником податку у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.