Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Молоко та м’ясо на 114 тис.грн. – на базар без довідки 3-ДФ

20.03.2013

На численні запити жителів району Іванівське відділення Генічеської МДПІ інформує про Порядок видачі довідки про право фізичної особи на отримання доходу від податкового агента без утримання податку (довідка 3 ДФ). Пропонуємо вам відповіді на запитання заступника начальника-начальником Іванівського відділення Генічеської МДПІ Ульяною Москалик.

- Добрий день, Ульяно Миколаївно. Перш за все поясніть, які фізичні особи мають право здійснювати продаж сільгосппродукції тваринного походження без отримання так званої довідки 3-ДФ.

- Згідно змін до пп. 165.1.24 ст. 165 податкового кодексу України №2755-VI від 02 грудня 2010 року, який діє з 01 січня 2013 року, якщо дохід фізичної особи отриманий від продажу продукції тваринництва не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року (в 2013 році ця сума складає 114700,00 грн.), їй довідка 3-ДФ не потрібна.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

- Яка продукція тваринництва мається на увазі?   

- Маються на увазі наступні групи УКТ ЗЕД:

1-5 "Живі тварини; продукти тваринного походження" (у т.ч. включає молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед тощо)

15 "Жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження"

16 "Готові харчові продукти з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних"

41 "Шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена".

- Хто має право на отримання довідки?

- Право на одержання довідки N 3 ДФ, у відповідності до підпункту 165.1.24 Кодексу, мають платники податку, що реалізовують надлишки сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), які є власниками такої продукції, вирощеної (виробленої) ними на земельних ділянках, що перебувають у їх власності, за умови дотримання вимог частини першої статті 121 Земельного кодексу. При цьому вказані платники не повинні мати на меті вирощування (вироблення) та реалізацію сільськогосподарської продукції задля одержання прибутку від її реалізації (ведення товарного сільгоспвиробництва).

- Хто видає такі довідки?

- Довідка 3-ДФ видається безоплатно сільською, селищною, міською радою особисто власнику сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки) у 5 - денний строк з дня звернення за місцем проживання або місцем розташування земельної ділянки на підставі письмової заяви, якщо сільськогосподарська продукція вирощується (виробляється) ним на земельних ділянках, наданих йому в розмірах, встановлених Земельним кодексом України. Видається довідка строком на 5 років. Інформація про видачу довідки передається сільською, селищною, міською радою органові державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки протягом 10 днів з моменту видачі довідки власнику сільськогосподарської продукції.

- Які данні зазначаються у довідці?

- У довідці зазначаються: порядковий номер, за яким довідку зареєстровано, та дата (число, місяць і рік) видачі; паспортні дані власника сільськогосподарської продукції (прізвище, ім’я та по батькові, серія і номер паспорта, ким і коли виданий), місце проживання (область, район, населений пункт, вулиця, будинок, корпус, квартира); реєстраційний номер облікової картки фізичної особи - платника податків власника сільськогосподарської продукції згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті) власника сільськогосподарської продукції; вид використання земельної ділянки; розмір земельної ділянки у гектарах; ініціали та прізвище голови або секретаря виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради; дата, до якої дійсна довідка.

- Що робити, якщо довідку втрачено?

- У разі втрати чи пошкодження довідки видається дублікат, про що вчиняється відповідний запис на бланку довідки.

У разі зміни інформації, зазначеної у довідці, власник сільськогосподарської продукції письмово інформує сільську, селищну, міську раду, яка у 10 - денний строк видає йому нову довідку з урахуванням відповідних змін. При цьому попередня довідка анулюється.

- Коли сільська, селищна рада можуть відмовити у видачі довідки 3-ДФ?

- Якщо платник податку, якому надано відповідно до ст.121 Земельного кодексу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, має ще й земельний пай, право на який засвідчено Державним актом, сільська, селищна рада має підстави для відмови у видачі довідки за формою № 3 ДФ. При цьому не має значення, використовує чи ні власник такий пай, чи здає в оренду. Підстави для видачі відсутні також, якщо платник податку фактично використовує для вирощення (вироблення) сільськогосподарської продукції  (включаючи продукцію первинної переробки), яка їм реалізовується, належні йому земельні ділянки, розмір яких перевищує встановлені ст.121 Земельного кодексу розміри, зокрема:

- для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських

Будівель і споруд (присадибних ділянок) у селах – не більше 0,25 га,

у селищах – не більше 0,15 га

- для ведення садівництва – не більше 0,12 га;

- для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 га.

Якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.