Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Проведена «гаряча телефонна лінія» на тему : «Актуальні питання застосування норм податкового кодексу України».

21.11.2012

Минулого четверга відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання громадян відповідав начальник Генічеської МДПІ Сергій Володимирович Олефіренко. Як завжди висвітлимо найактуальніші запитання «гарячої телефонної лінії».

Де можна знайти останню версію оновленого програмного забезпечення для передачі звітності в електронному вигляді?

Підпунктом «в» п.49.3. ст.49 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Реєстр форм звітних документів платників податків юридичних та фізичних осіб для занесення до електронної бази звітних документів ДПС України та оновлені версії форм податкової звітності можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України www.sts.gov.ua в рубриці Головна/Eлектронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів. Програмне забезпечення для передачі звітності в електронному вигляді можна знайти на офіційному веб-сайті ДПС України www.sts.gov.ua в рубриці Eлектронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Програмне забезпечення. У разі виникнення питань щодо формування та передачі звітності в електронному вигляді платник податків може звернутись до Генічеської МДПІ за адресою: м. Генічеськ, вул. Братів Коваленків,60 (каб. 22, 9) або зателефонувати за номером 3-16-40, 3-16-46.

Чи має право фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Відповідно до п.177.4. ст.177 розділу IV Податкового кодексу України до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності. Згідно із пп. «в» пп. 138.10.4 п. 138.10 ст. 138 розділу ІІІ ПКУ до складу інших операційних витрат включаються витрати операційної діяльності, пов’язані з господарською діяльністю платника податків, у тому числі, суми сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Таким чином, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Чи повинні члени садівницького товариства сплачувати земельний податок, якщо земля приватизована, чи платником є садівницьке товариство?

Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст. 281 Податкового кодексу України, є платниками земельного податку. При цьому нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Садівницьке товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності?

За неподання або несвоєчасне подання платником податків податкової звітності передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних санкцій, а саме: в розмірі 170 гривень за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку) зазначені в одному акті, в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні за несвоєчасне подання податкової декларації (розрахунку) платником податків незалежно від виду податку, за яке до такого платника протягом року вже було застосовано штраф за неподання (несвоєчасне подання) податкової декларації (розрахунку) та у період до одного року (до 365 або 366 днів - для високосного року) винесено податкове повідомлення-рішення.