Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Сенс телефонного зв’язку "гаряча лінія" ДПС у Херсонській області

26.10.2012

26 жовтня 2012 року з 11.00 до 12.00 години за телефоном (0552) 42-76-50 завідувач сектору місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів управління оподаткування оридичних осіб ДПС у Херсонській області Ракитська Тетяна Вікторівна відповідала на запитання стосовно нарахування та сплати земельного податку і орендної плати за землю.

Пропонуємо до Вашої уваги питання-відповіді:

Питання: Чи повинні члени садівничого товариства сплачувати земельний податок, якщо земля приватизована, чи платником  є садівниче товариство?

Відповідь: Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку згідно зі ст. 281 Податкового кодексу України, є платниками земельного податку. При цьому нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Садівницьке товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

Питання: Протягом якого терміну юридична особа має право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю?

Відповідь: Юридична особа має право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) протягом 1095 днів, що настають за останнім днем граничного строку подання місячної податкової декларації.

Питання: За який період нараховується плата за землю юридичною особою, яка не подавала податкову декларацію понад 1095 днів?

Відповідь: Підпунктом 102.2.1 пункту 102.2 статті 102 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що грошове зобов’язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому пункту 102.1 статті 102 ПКУ, якщо податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання, не було подано.

Враховуючи зазначене, плата за землю юридичним особам, які не подавали податкову декларацію понад 1095 днів нараховується з періоду, у якому виникло податкове зобов’язання.