Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Щодо порушення норм податкового законодавтсрва

16.07.2015

Джерело:

Інтернет-видання «ХЕРСОН Онлайн», 13.07.2015

http://khersonline.net/novosti/ekonomika/42468-sud-obnaruzhil-v-hersonskoy-nalogovoy-pravovoy-bespredel.html

Суд обнаружил в херсонской налоговой "правовой беспредел"

Херсонский окружной административный суд рассмотрел дело по иску юридического лица (ООО) к ГНИ в г. Херсоне о признании противоправными действий и бездействия ответчика по расторжению в одностороннем порядке договора о признании электронных документов.

Постановлением суда иск удовлетворен, действия ГНИ в г. Херсоне о расторжении в одностороннем порядке договора о признании электронных документов - признаны противоправными; налоговую обязали полагать указанный договор возобновленным с момента его расторжения.

Во время рассмотрения данного административного дела суд установил грубые нарушения норм налогового законодательства должностными лицами ГНИ в г. Херсоне, что фактически привело к остановке хозяйственной деятельности предприятия.

Такие действия подрывают авторитет государства, останавливают хозяйственную деятельность налогоплательщика и его контрагентов, негативно влияющие на поступление налогов в государственный бюджет.

Судом установлено, что эти действия следует рассматривать как правовой беспредел со стороны государственного органа по отношению к налогоплательщику с целью давления на него с мотивов, которые должны быть установлены во время уголовного производства.

В связи с этим, 03.07.2015 судом вынесено отдельное постановление на действия ГНИ в г. Херсоне, которое направлено в прокуратуру Херсонской области и ГФС Украины для решения вопроса о привлечении к уголовной ответственности должностных лиц ГНИ г. Херсона и принятия соответствующих мер реагирования с целью недопущения выявленных судом нарушений законодательства.

 

Позиція ДФС:

Відповідно до вимог наказу Міндоходів України 19.12.2014р. №362 «Про затвердження Алгоритму реагування на критичну інформацію з питань діяльності територіальних органів ДФС у ЗМІ» на ім’я начальника ГУ ДФС у Херсонській області Лазарєва В.О. підготовлена службова записка від 15.07.2015 №83/21-22-06-14 із викладенням інформації про критичну публікацію в Інтернет- виданні «ХЕРСОН Онлайн», опублікованого 13.07.2015 року.

     За інформацією управління правової роботи ГУ ДФС у Херсонській  області,  постанова та окрема ухвала суду у справі №821/1842/15-а не набрали законної сили на дату зазначеної публікації. Крім того, 17.07.2015 ДПІ у м.Херсоні подані апеляційні скарги на вказані рішення суду з дотриманням встановленого терміну на оскарження.

    Також повідомляємо, що 16.07.2015 Головним управлінням ДФС у Херсонській області, на підставі листа ДПІ у м. Херсоні від 16.07.2015 №4102/8/2103-10-32, направлено звернення (вих. №2163/9/21-22-10-05-04) на ім’я голови Херсонського окружного адміністративного суду щодо коригування вказаного матеріалу, оскільки викладення інформації в форматі узагальнюючої характеристики роботи державного органу негативно впливає на імідж Державної фіскальної служби.  В зверненні, зокрема, зазначено, що Зазначену інформацію не можемо вважати об’єктивною, оскільки викладені в ній обставини відображені як остаточні, без врахування, що вказані постанова та окрема ухвала суду не набрали законної сили на дату публікації.