Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Олександр Власов: ДФС готова до посилення заходів з протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів

10.07.2019 -

В.о. Голови ДФС Олександр Власов повідомив про готовність ДФС до практичної реалізації підписаного сьогодні Президентом України Указу «Про заходи щодо протидії контрабанді та корупції під час митного оформлення товарів».

«Ми, як ніхто, готові ще більш активно включитися в роботу з викорінення «чорних» та «сірих» схем, припинення контрабандних потоків. Тим більше, що процес активізований, діє «Бастіон», наш податковий, митний блоки та податкова міліція сконцентровані на зменшенні тіньової економіки, контролі за товаром від кордону до споживача, повноті декларування та сплаті податків», - зазначив Олександр Власов.

Указом, зокрема, передбачено створення інформаційного ресурсу для забезпечення можливості добровільного та публічного декларування товарів значної кількості найменувань, які ввозяться на митну територію України однією партією. Також вживатимуться заходи із запровадження  обміну інформацією в режимі реального часу з відповідними інформаційними системами інших держав щодо митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України. Опрацьовуватиметься й питання щодо оприлюднення у форматі відкритих даних знеособленої інформації про митну вартість товарів, які переміщуються через митний кордон України.

Також правоохоронним органам рекомендовано вжити заходи щодо недопущення надання доручень митникам про проведення оглядів (переоглядів) товарів, транспортних засобів комерційного призначення, крім випадків надсилання доручень за встановленою формою в рамках кримінального провадження.

В.о. Голови ДФС Олександр Власов повідомив, що найближчим часом планується зустріч з Головою ДМС Максимом Нефьодовим  щодо обговорення практичної реалізації зазначеного Указу, напрямів та механізмів, які додатково задіяти для підвищення ефективності протидії контрабанді та порушенням митних правил.

«Також будемо підключати технічні засоби митного контролю: сканери, ваги, системи фото-, -відеофіксації. Перший стаціонарний скануючий пристрій запускаємо до кінця липня на пункті пропуску «Порубне» Чернівецької митниці ДФС, що на кордоні з Румунією. Контрабанді буде складно пройти непоміченою», - підкреслив Олександр Власов.

В.о. Голови ДФС також повідомив, що за результатами наради, яка відбулась в м. Ужгороді під головуванням Президента України Володимира Зеленського, прийнято рішення про увільнення від виконання обов’язків керівників чотирьох митниць західного регіону – Волинської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької.

«Цю роботу будуть виконувати фахові спеціалісти з числа керівного складу митних департаментів ДФС», - зазначив Олександр Власов.