Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Деклараційна кампанія – 2019: в яких випадках сума податку обчислюється самостійно

12.04.2019 -

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє мешканців Херсонщини, що з 1 січня по 2 травня 2019 року проходить кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2018 року.

Платники податку зобов’язані самостійно обчислити суму податку (збору), що підлягає сплаті до бюджету за результатами звітного податкового року, шляхом подання до податкового органу податкової декларації:

- при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (пп. 168.2.1 ст. 168 ПКУ): спадщина; подарунки; доходи від здавання в оренду майна іншій фізичній особі, доходи від операцій з продажу (обміну) рухомого та нерухомого майна, у випадках, передбачених ПКУ, та інше;

- при отриманні окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування (пп. 168.1.3 ст. 168 ПКУ): суми заборгованості, за якими минув строк позовної давності; нецільова благодійна допомога понад установлену норму; додаткові блага від третьої особи та інше;

- при отриманні іноземних доходів (пп. 170.11.1 ст. 170 ПКУ).

 

Податкову декларацію також зобов’язані подавати:

- фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (ст. 177 ПКУ);

- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (ст. 178 ПКУ);

- іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України (мають відобразити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи) (пп. 170.10.4 ст. 170 ПКУ);

- платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання (не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду)      (п. 179.3 ст. 179 ПКУ).