Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Увага: якісне заповнення платіжних документів - збереже ваші гаманці

25.03.2019 -

Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі звертає увагу платників податків на невірне заповнення платіжних документів (рахунки, персональні дані, призначення платежу) під час розрахунків з бюджетом. Така неуважність суб’єктів господарювання часто призводить до непорозумінь в частині нарахування штрафних санкцій та надходження сплачених податків до категорії нез’ясованих платежів.

Наразі на Херсонщині сума зазначених платежів в абсолютній сумі становить майже 4 млн. гривень. Найбільш неуважними під час заповнення документів виявилися  платники Голопристанського, Генічеського та Білозерського районів та м. Херсон.

З метою уникнення помилок під час розрахунків з бюджетом необхідно перевірте реквізити рахунків на сайті або безпосередньо в Центрі обслуговування платників податків за місцем реєстрації, ваші особові дані, призначення платежу тощо. У разі виникнення питань звертайтесь до працівників податкових органів області.

Тож слід пам’ятати таке.

1. Відповідно до частини п'ятої ст. 45 Бюджетного кодексу податки і збори визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок державного бюджету України.

Якщо платник податків в банківському платіжному документі на сплату податкового зобов’язання зазначив неправильний код бюджетної класифікації, то кошти не надійдуть до відповідного рахунку, а сума податку не буде вважатися сплаченою. Коли помилку виявили й повторно перерахували податковий платіж на рахунок з правильними реквізитами до завершення граничного терміну сплати податкових зобов’язань – штрафні санкції та пеня не застосовуються. А коли термін сплати податкових зобов’язань вже минув, то за порушення правил сплати (перерахування) податків платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу від 10 до 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Також, після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

2. Якщо платника податків із податковим номером, що визначений інформаційною системою з платіжного документа, не знайдено серед платників податків, що перебувають на обліку в органі ДФС, сума розрахункового документа розноситься до інтегрованої карти платника (далі – ІКП) зі спеціальним кодом «Платежі до з'ясування» (Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 07.04.2016 № 422).

У разі відсутності платежів в інтегрованій картці платника суб’єкту господарювання необхідно написати заяву на повернення коштів, які  пішли не за призначенням з обов’язковим документальним підтвердженням факту сплати.

Оскільки повернення здійснюється не раніше 20-ти денного терміну після отримання заяви, з метою уникнення штрафних санкцій, доцільно здійснити оплату за правильними реквізитами, а потім чекати повернення.

З реквізитами рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів Херсонщини можна ознайомитися в режимі онлайн на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.