Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Особливості застосування автоматизованої системи аналізу та управління ризиками

08.02.2019

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.01.2017 р. у відповідності до стандартів, запроваджених Міжнародною конвенцією про спрощення та гармонізацію митних процедур,  схвалено Стратегію розвитку системи управління ризиками у сфері митного контролю на період до 2022 р. Основною метою цієї стратегії є визначення шляхів розвитку та вдосконалення існуючої в Україні системи управління ризиками з урахуванням кращої міжнародної практики та законодавства ЄС щодо управління ризиками.

Відповідно до митного законодавства України аналіз ризику - це систематичне використання органами доходів і зборів наявної у них інформації для визначення обставин та умов виникнення ризиків, їх ідентифікації і оцінки ймовірних наслідків недотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи.

Під час здійснення митного оформлення з метою забезпечення вибірковості митного контролю ДФС України використовує автоматизовану систему аналізу та управління ризиками. Зазначена система застосовуються для визначення товарів, транспортних засобів, документів і осіб, які підлягають митному контролю, форм митного контролю, що застосовуються, а також обсягу митного контролю. Однією з цілей застосування системи управління ризиками є забезпечення більш ефективного використання наявних у органів ДФС України ресурсів і як результат прискорення здійснення митних формальностей.

Автоматизована система управління ризиками функціонує на центральному рівні та забезпечує визначення однакового обсягу та форм митного контролю товарів, транспортних засобів комерційного призначення незалежно від того, якому митному органі здійснюється митне оформлення.

У разі якщо посадовою особою органу доходів і зборів за результатами застосування системи управління ризиками прийнято рішення про необхідність проведення певної митної формальності щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення, інформація про прийняття такого рішення невідкладно вноситься такою посадовою особою до автоматизованої системи управління ризиками.

Правом суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, визначного частиною 4 статті 363 МКУ, є право знати причини та підстави застосування до належних їм товарів, транспортних засобів відповідних форм митного контролю,  якщо товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються підприємством через митний кордон України, у 25 і більше відсотках випадків такого переміщення протягом року піддавалися митному контролю внаслідок застосування системи управління ризиками, що спричинило затримку митного оформлення понад 4 робочі години, і при цьому фактів порушення митних правил виявлено не було.