Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Фіскалів Херсонщини турбує грошова оцінка земель

11.02.2019 -

Щойно, на запрошення Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області керівний склад Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі на чолі з керівником установи Ігорем Климом взяли участь у проведенні спільної наради з питань нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Фіскали зосередили увагу, що платники земельного податку за земельні ділянки, по яких не проведено НГО, а також платники єдиного податку четвертої групи за земельні ділянки водного фонду обчислюють податкові зобов’язання в розрахунку з НГО ріллі по Херсонській області. Слід врахувати, що згідно з наказом Мінагрополітики України від 18.12.2018 №605 розмір НГО ріллі по Херсонській області встановлено в розмірі 24 450 гривень за 1 га (станом на 01.01.2018 року така оцінка становила 24370,45 грн.).

Нововведення викликало принципове обговорення у зв’язку з тим, що більшість територіальних громад Херсонщини затвердили бюджети місцевих громад без врахування змін до земельного законодавства, які на більшості територій формують бюджетні кошики громад. Адже за рахунок проведення переоцінки чорноземних, пісчаних грунтів на територіях сільських та селищних рад вбачаються суттєві втрати бюджетів місцевих громад Херсонщини.

Спеціалісти фіскальної служби області не обійшли увагою питання збільшення ставок по діючих договорах оренди, оновлення нормативної грошової оцінки населених пунктів області, використання неоформлених земельних ділянок, індивідуальної роботи з суб’єктами, які не вказали дані щодо правовстановлюючих документів на земельні ділянки та інших питаннях. Важливим моментом стало обговорення проблеми оподаткування земельних ділянок сільських фермерських господарств, переданих у довічне успадкування, та перехід їх права власності.

Такі зустрічі допомагають у конструктивному діалозі вирішувати проблемні питання, допомагати бізнесу, органам місцевого самоврядування та виконавчої влади знаходити зворотній зв'язок під час адміністрування плати за землю - обов'язкового платежа у складі податку на майно, який залишається другим за обсягом джерелом доходів бюджетів місцевих громад нашої області.   

 

Фотоматеріали по темі

/
  • Фіскалів Херсонщини турбує грошова оцінка земель