Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Магазин - поза межами реєстрації ФОП: де сплачувати за найманих працівників

09.11.2018 -

Статус податкового агента щодо ПДФО мають, зокрема, самозайняті особи. Податковий агент зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм (пп. 14.1.180 ст. 14 Податкового кодексу (ПКУ)).

Порядок сплати (перерахування) ПДФО до бюджету передбачено ст. 168 ПКУ, відповідно до якої ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету за правилами Бюджетного кодексу України (БКУ). Тобто ПДФО, який сплачується (перераховується) податковим агентом - фізичною особою, зараховується до відповідного бюджету за місцем реєстрації такої фізичної особи в органах доходів і зборів (ст. 64 БКУ).

ФОП, відповідальна за нарахування та утримання податків, сплачує (перераховує) їх до відповідного бюджету (пп. 168.4.5 ст. 168 ПКУ) у разі:

 -якщо ФОП є податковим агентом, - за місцем реєстрації в контролюючих органах;

- нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу майна резидентами та нерезидентами, посвідчення договорів дарування чи видачі свідоцтв про право на спадщину нерезидентам - за місцем нотаріального посвідчення таких договорів (одержання свідоцтв);

- у всіх інших випадках - за її податковою адресою.

Тобто податковий агент - ФОП повинен сплачувати утримані з доходів фізичних осіб (найманих працівників) ПДФО і військовий збір за місцем своєї реєстрації незалежно від місця здійснення підприємницької діяльності.

Крім того, на виконання вимог пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані, зокрема, подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, форму № 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування.