Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

За реєстр ПДВ без накладних - майже 6 мільйонів гривень штрафу

11.09.2018 -

За результатами аналізу податкової звітності та інформації, внесеної до Єдиного реєстру податкових накладних, спеціалісти управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі відстежують суб’єктів господарювання області, які мають суттєві розбіжності.

Так, херсонське підприємство у податковій декларації з податку на додану вартість за період травень - червень п. р. прозвітувало про реалізацію товарів, робіт на суму 35,4 млн.грн. у т.ч. ПДВ - 5,9 млн. гривень. А от до єдиного реєстру податкових накладних не було внесено жодного документа.

За результатами проведеної камеральної перевірки ревізори підтвердили факт відсутності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. Тож відповідно до ст. 1201.2. ПКУ підприємству довелося сплатити штраф в розмірі 5,9 млн. гривень.

Тож платникам податків варто пам’ятати:

Реєстрації підлягають усі податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі - ПН та/або РК) (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми ПДВ в ПН/РК.

Відповідно до п. 120 прим. 1.2 ст. 120 прим. 1 ПКУ відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, податкової накладної та/або розрахунку коригування тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зазначеної у такій податковій накладній.

В подальшому, відсутність реєстрації в ЄРПН податкової накладної після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, - тягне за собою накладення на платника податку штрафу в розмірі наступних 50 відсотків суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної в такій податковій накладній.

При цьому нормами ПКУ не передбачено залежність факту оскарження рішення контролюючого органу у порядку передбаченому нормою ст.56 ПКУ до факту формування другого податкового повідомлення рішення та накладення на платника податку штрафу в розмірі наступних 50 відсотків.

Окрім того, відсутність реєстраційного ліміту в СЕА не є підставою для не реєстрації податкових накладних та/або звільнення від відповідальності за порушення строків реєстрації ПН чи РК.

https://www.facebook.com/sfs.kherson/