Територіальні органи ДФС
у Херсонській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Земельний пай в оренду – доходи та податки

14.02.2018 -

«Декларування доходів - 2018»

Податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) є орендар. Доходи від надання в оренду нерухомого майна оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок.

Податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст.167 Податкового кодексу України (у 2017 році - 18 відсотків).

Обов’язкове подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) громадянами виникає, зокрема, у разі отримання у 2017 році доходів від оренди майна фізичної особи, в тому числі оренди земельного паю, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання. Тобто, власник земельного паю (орендодавець) повинен самостійно нараховувати та сплачувати в бюджет податок, якщо орендарем є фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання.

Громадяни, які самостійно обробляють земельні ділянки, надані їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення особистого селянського господарства, та земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари, повинні декларувати дохід від продажу власної сільськогосподарської продукції (ставка ПДФО - 18 відсотків).

Крім того, з суми орендної плати за земельну ділянку (пай) стягується також військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

Нагадаємо: деклараційна кампанія 2018 року, яка триває з 1 січня 2018 року по 02 травня 2018 року, пов’язана з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб вимог Податкового кодексу України.

З новою формою Декларації та Інструкцією щодо її заповнення можна ознайомитися на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області офіційного веб-порталу ДФС у спеціальному банері “Деклараційна кампанія- 2018” за електронним посиланням: http://kherson.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

Додатково:

Реквізити бюджетних рахунків державного та місцевих бюджетів, відкритих органами Державної казначейської служби у Херсонській області для сплати податків, розміщені на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області офіційного веб - порталу ДФС в розділі «Бюджетні рахунки»,  або за посиланням: http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

https://www.facebook.com/sfs.kherson/