Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Великі платники податків: реалії законодавства

10.01.2018 -

Державна фіскальна служба України наказом від  29.12.2017 №884 «Про внесення змін до наказу ДФС від 26.09.2017 №632» внесла зміни до Реєстру великих платників податків на 2018 рік, затвердженого наказом від 26.09.2017 №632 «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2018 рік». 

З урахуванням змін Реєстр в цілому по Україні налічує 1364 підприємства. Це на 1230 підприємств менше, ніж було у попередній редакції. Зменшення кількості великих платників податків обумовлено прийнятими змінами до Податкового кодексу України.

Підпунктом 3 п.2 Закону України від 07.12.2017 №2245-VIII у новій редакції викладено  пп. 14.1.24  Податкового кодексу України, яким визначено критерії  відбору великих платників податків. 

Так, згідно зі змінами, великий платник податків - це юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої:

обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 50 млн. євро (раніше – 1 млрд. грн.), визначений за середньозваженим офіційним курсом НБУ за той самий період;

або загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до держбюджету, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує еквівалент 1 млн. євро (раніше - 20 млн. грн.), визначений за середньозваженим офіційним курсом НБУ за той самий період. При цьому сума таких податків, зборів, платежів, крім митних платежів, перевищує еквівалент 500 тисєвро.

Ці зміни набрали чинності з 1 січня 2018 року.

Враховуючи зазначене серед бізнес - спільноти Херсонщини статус великих платників податків на 2018 рік отримали та перейшли на облік до Офісу великих платників 5 суб’єктів господарювання. Крім того, було переглянуто перелік ВПП, які отримали цей статус у минулих роках. Всього, з урахуванням внесених змін до Податкового кодексу України, на території Херсонщини здійснюють діяльність 12 великих платників податків. 

Ті платники, яких не включено до оновленого Реєстру, згідно з п. 64.7 Податкового кодексу України обслуговуються відповідно до зареєстрованого місцезнаходження.