Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Чи нараховується ЄСВ на суму коштів за навчання працівника, який виконує роботи згідно з договором цивільно - правового характеру?

22.11.2017 -

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю фізосіб за цивільно - правовими договорами (крім, укладених з фізособою - підприємцем, якщо виконувані роботи (послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань). Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є, зокрема, сума винагороди фізособи за виконання робіт (надання послуг).

Оплата праці (включаючи гонорари) працівників, які не перебувають у штаті підприємства (за умови, що розрахунки проводяться підприємством безпосередньо з працівниками) за виконання робіт згідно з договорами цивільно - правового характеру (далі - ЦПХ), включаючи договір підряду (за винятком фізосіб - суб’єктів підприємницької діяльності), належить до фонду оплати праці (далі - ФОП), на яку нараховується ЄСВ за виконану роботу. Одночасно витрати підприємства на підготовку та перепідготовку кадрів, зокрема, на навчання працівників в установах підвищення кваліфікації, професійної підготовки та перепідготовки кадрів, не віднесені до ФОП та не включаються до бази нарахування ЄСВ.

Постановою КМУ від 22.12.2010 № 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців та на які не нараховується ЄСВ (далі - Перелік). Згідно з п. 9 розд. ІІ Переліку до таких витрат відносяться витрати на оплату навчання працівників у вищих навчальних закладах та установах підвищення кваліфікації, професійну підготовку та перепідготовку кадрів.

 Отже, сума витрат, понесених підприємством у зв’язку з підвищенням кваліфікації працівника, який виконує роботи згідно з договором ЦПХ, нє є базою нарахування ЄСВ.

https://www.facebook.com/sfs.kherson/