Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У Новотроїцькому районі триває операція «Урожай»

25.07.2019

Від платників податків району надійшла 1421 податкова декларація про отримані у 2018 році доходи, загалом вони задекларовали 8, 86 млн. гривень. В тому числі одноосібники – власники земельних паїв, подали 1375 декларацій, вказавши суму доходів 7,1 млн.  гривень. Усього до сплати їм нараховано податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) 1, 28 млн. грн. та 0.1 млн. грн. військового збору.

За підсумками першого півріччя поточного року декларанти вже сплатили до бюджету 534 тис. грн ПДФО та 44,5 тис. грн військового збору. Терміни виплат податків подовжено на 30 днів (до кінця липня).

І хоча строк подачі декларацій про майновий стан та доходи громадян закінчився ще 1 травня п.р., наші податківці проводять активну роботу щодо залучення до даної кампанії тих громадян, котрі своєчасно не подали декларації.

Так, за період проведення операції «Урожай», під час якої працівники податкової інспекції виїздили на місця здійснення господарської діяльності деяких сільгоспвиробників, вдалося залучити до декларування 48 осіб, котрі показали дохід 211 тис. грн, сплатили 38 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб і 3,2 тис. грн. військового збору. І все ж вони притягнуті до фінансової відповідальності (оштрафовані) за несвоєчасну подачу декларацій. Крім того, завдяки проведеній податківцями роботі, дев’ятеро господарників-сільгоспників, образно кажучи, «вийшли із підпілля» й зареєструвалися як приватні підприємці.

Операція «Урожай» триває на Херсонщині, її мета – 100-відсоткове залучення громадян до декларування отриманих доходів і сплати податків. Адже не секрет, що значна кількість осіб, котрі продають власну сільгосппродукцію чи здають земельні паї в оренду, податкову звітність взагалі не надають або свідомо занижують свої доходи; проводять розрахунки готівкою, уникаючи сплати податків, через що бюджети втрачають кошти.

Тож ті, хто систематично тихцем вирощує й реалізує сільгосппродукцію, документально не фіксуючи свою діяльність, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності (за перше виявлене порушення передбачається штраф від 17 до 34 тис. грн, за повторне упродовж року недотримання законодавства – штраф збільшується: від 34 до 85 тис. грн).

Операція «Урожай» також передбачає державну реєстрацію ще незареєстрованих суб’єктів господарювання з подальшою сплатою всіх належних податків, які вони заборгували. Це стосується громадян, котрі використовують у своїй діяльності для отримання прибутків земельні ділянки, що перевищують розміри одного земельного паю, встановленого на території відповідної сільської чи селищної ради.

Крім того, під час проведення кампанії «Урожай» ми виявляємо приховану оренду земельних ділянок, аби їх власники та орендарі офіційно укладали договори, вказували доходи, сплачували орендну плату й податки в повному обсязі. За інформацією, що надходить з громад, ми напевно знаємо: на території кількох сільських і селищних рад існує прихована оренда, якою користуються і приватники, й навіть юридичні особи. Таку інформацію надали очільники громад. Податківці навідаються до кожного орендаря, хто намагається працювати нелегально, перевірять всі факти порушення закону. Винні будуть притягнуті до відповідальності.

Податківці – не прибічники конфліктних ситуацій і жорстких покарань. Тому запрошуємо всіх, хто досі господарює неофіційно, добровільно узаконити підприємницьку діяльність, своєчасно надавати звітність, сплачувати податки в повному обсязі для добробуту громад. І тоді ніяких непорозумінь та неприємностей у вашій роботі не виникатиме.