Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Набагато краще та комфортніше оформити найманих працівників та працювати прозоро

30.01.2019

Доки в Україні були заборонені перевірки підприємств контролюючими органами, їх власники "розслабилися". Відсутність контролю – натомість велика кількість порушень. Найпоширеніше – це коли керівники підприємств, установ, організацій та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності не прагнуть оформити своїх працівників офіційно, а виплачують так звану заробітну плату в “конвертах”. І це незважаючи на те, що штраф за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) сягає 125 тис. грн. (у 2018 році – 112 тис.гривень).           

Підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись вимог чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

Працівники Новокаховського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі вкотре закликають роботодавців не використовувати різні способи мінімізації заробітної плати, адже позиція Держпраці у цьому питанні дуже принципова: роботодавець-порушник повинен нести відповідальність згідно із законом. Тому роботодавцям слід бути готовими до того, що в разі нехтування правами своїх працівників їм доведеться заплатити значно більше коштів. До підприємств або фізосіб-підприємців, якщо вони є роботодавцями, застосовується відповідальність згідно зі ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу). Слід звернути увагу і на той факт, що ст. 265 КЗпП не визначено строкiв давностi для притягнення суб'єктiв господарювання до фінансової вiдповiдальностi. На жаль, сума штрафів зазвичай значно перевищує суму несплачених податків та єдиного соціального внеску. Так, у листопаді 2018 року спеціалістами  Новокаховського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі спільно з Головним управлінням Держпраці у Херсонській області проведено 3 перевірки щодо дотримання законодавства про працю, за результатами яких 2-х суб’єктів господарювання притягнуто до відповідальності згідно зі ст. 265 КЗпП у вигляді фінансової санкції (штрафу) на загальну суму 335,1 тис.гривень. Тож, підсумовуючи вищевикладене, хочеться сказати наступне: "Чим наражатися  на значні суми штрафних санкцій, підприємцям було б набагато краще та  комфортніше оформити найманих працівників та працювати прозоро".