Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Підприємцям– спрощенцям та членам фермерського господарства, які отримують пенсію, - про сплату ЄСВ

30.01.2018

Від сплати єдиного внеску звільняються фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які брали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, які:

- отримують пенсію за віком  (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частинами другою та третьою статті 114, пунктом 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1058 – VI «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058);

- отримують дострокову пенсію (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частиною п’ятою статті 115, пунктом 72 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1058));

- отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку (у тому числі на пільгових умовах (передбачені статтею 55 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»));

- є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;

-досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).

Зазначена пільга не поширюватиметься на осіб які: отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону №1058 чи отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону №1058.

Водночас звертаємо увагу на те, що дія частини четвертої статті 4 Закону №2464 - VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Довідково: лист ДФС від 19.01.2018 №1644/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення».