Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Оподаткування спадщини та подарунків у 2018 році змінено

13.12.2018 -

Відтепер для цілей розділу «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (пп. 14.1.263 ПКУ).

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері та з боку батька, онуки.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб у 2018 році оподатковується спадщина, успадкована членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення.

Фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

Такий же порядок оподаткування встановлюється і для подарунків. Подарунки від родичів першого та другого ступеня споріднення – за нульовою ставкою. Від інших – 5%, від нерезидентів – 18%.

Цими змінами також скасовано необхідність оцінки майна у разі успадкування будь-яких об’єктів спадщини або дарування об’єктів, які оподатковуються за нульовою ставкою.

В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом.