Понад 160 відвідувачів Центрів обслуговування платників при органах ДФС області, представників бізнесу та громадськості Херсонщини взяли участь в анонімному опитуванні щодо оцінки рівня корупції у підрозділах фіскальної служби області, проведеного протягом вересня - жовтня п. р.
Анкетування проводилося в рамках реалізації в області Антикорупційної програми ДФС України на 2015-2017 роки та було спрямовано на вивчення корупційних ризиків у фіскальному відомстві, а також визначення ступеня довіри платників податків та громадян до діяльності ДФС області.
Серед основних причин корупції в органах ДФС респонденти переважно відзначали низьку заробітну плату державних службовців (54 відс.), недосконалість податкового законодавства (32 відс.). Ще (14 відс.) учасників опитування назвали корупцію традиційним способом вирішення проблем у нашій державі.
Більшість анкетованих (62,5 відс.) вважають, що корумпованість в органах фіскальної служби області відсутня, 28 відс. вказали на мінімальний її рівень і лише 9,5 відс. з ними не погодилися.
Відповідаючи на запитання щодо можливої пропозиції вирішити проблемні питання «неофіційним» шляхом, понад 48 відс. анкетованих готові повідомити про це на антикорупційний сервіс «Пульс», 35 відс. - розв’яжуть питання законним шляхом, 9 відс. - повідомлять правоохоронні органи, 4 відс. - звернуться до засобів масової інформації. Тільки 4 відс. респондентів погодилися надати хабар посадовим особам органів ДФС.
"Найкращим способом боротьби з корупцією на персональному рівні є знання, – наголосив начальник ГУ ДФС у Херсонській області Ігор Клим. – Кожен може суттєво зменшити корупційні ризики для себе, детально вивчивши процедуру надання потрібної послуги з боку держави. Чим більше платників податків та громадян знатимуть свої права, передбачені податковим законодавством, дієві механізми вирішення певного питання, тим більше вони будуть захищеними від корупції".