Територіальні органи ДФС
у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Експериментальний проект у сфері РРО

2018-07-06

Бізнес очікують зміни щодо реєстрації розрахункових операцій, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.06.2018 р. № 472 (далі — постанова № 472), яка набрала чинності з 19.06.2018 р., погодився з пропозицією Мінфіну щодо реалізації з першого числа місяця, що настає за місяцем набрання чинності цією постановою (тобто — з 01.07.2018 р.), до 31.12.2019 р. експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі — експериментальний проект).

Також затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей комплексів, зокрема удосконалених комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті.

Організаційне супроводження експериментального проекту здійснюється Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі торгівлі з використанням Інтернету), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу (надання) товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, перевезення пасажирів та інших послуг (далі — Міжвідомча робоча група), утвореною Мінфіном протягом 15 днів після набрання чинності постановою № 472, до складу якої входять представники Мінфіну, Мінекономрозвитку, ДФС, Нацбанку (за згодою), Держспецзв’язку, Державного агентства з питань електронного урядування, неурядових організацій, діяльність яких спрямована на впровадження реформ, та представників бізнес-асоціацій.

Виробники (постачальники) подають Міжвідомчій робочій групі пропозиції щодо новітніх моделей комплексів разом з описом їх технології, процесу виконання ними фіскальної функції, розрахункової операції, програмних або програмно-технічних складових моделі; даними про основні конструктивні та функціональні параметри; структурними схемами систем; підтвердження відповідності таких моделей згідно з вимогами Закону України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та інших нормативно-правових актів, а у разі потреби — висновки про їх відповідність зазначеним вимогам та правилам роботи, визначеним Нацбанком; інформацію про центри сервісного обслуговування.

До новітніх моделей комплексів застосовуються на період проведення експериментального проекту вимоги, затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» і від 02.03.2016 р. № 149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування».

Координація дій щодо реалізації експериментального проекту здійснюється Мінфіном.

Користувачами новітніх моделей комплексів є суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України  від 06.07.0995  № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та/або які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті та придбали новітню модель комплексу.

Обмін інформацією про хід реалізації експериментального проекту між Мінфіном, ДФС та користувачами новітніх моделей комплексів здійснюється в електронній формі або шляхом безпосереднього автоматизованого обміну електронними даними.

Система e-Receipt також матиме можливість інтегруватися з іншими системами ДФС та бухгалтерськими програмами, відповідатиме вимогам захисту інформації та передбачатиме мінімальні затрати часу на процес фіскалізації.